Mapa · Oblíbené · Domovská stránka
Novinky za rok 2004

Hledej v textu...   

Novinky
Historie
Skupina
Diskografie
Klipy
Mp3
Fotky
Odkazy
Download
Články
Tabulatury
Videa
Ostatní
Sepul-Chat
Kniha návštěv
Fórum
Napište nám
Náš banner
Mapa portálu

 


     |22. 12. 04|

     Zdravim všechny fanoušky Sepultury a příznivce našeho portálu!

     Asi jste si všimly, že náš portál poslední měsíc byl trochu mimo, teda spíš webmaster byl trochu mimo =). Člověk nikdy nemá dost času... snad teď už to bude OK.

     Tak co se odehralo za poslední měsíc? Především Sepultura dokončila své evropské tourne s Motorhead. 19.12.2004 borci odehraly poslední koncert ve Stockholmu, ve Švedsku. Během tourne se stalo hned několik udalostí, a né všechny byly příjemné.

     Tourne probíhalo perfektně. Sepultura a Motorhead hrály ve vyprodaných sálech po celé Evropě. Byl to úspěch. V době trvání na oficiálních stránkách Sepultury se objevilo pár vskazů od členů skupiny.

     Jako první se ozval Paulo Jr. Vzkázal že všechno probíhá tak jak má, že lístky se prodávají dobře atd.

     Pak na stránkách Sepultury se objevily informace o rozhovoru, který poskytl Andreas pro servr RockReview.co.uk. V rozhovoru Andreas se zmínil o právě probíhajícím tourne a o plánech do budoucna. Konkrétně o nové desce, ktera výjde v druhé polovině příštího roku, a o DVD — osud kterýho zatim není jistý.

     04.12.2004 — je významný den! Je to už 20 let od založení Sepultury! 20 let od jejího prvního koncertu v rodném měste Belo Horizonte! 20 let je tu s námy! 20 let hraje skvělou hudbu! Všechno nejlepší chlapi!

     Na počest této události Motorhead zahraje se Sepulturou "Orgasmatron"! Připomínám, že tuto skvělou skladbu Sepultura hrála jíž v roce 1996, dokonce byl natočen i klip.

     Několik dní po oslavě [08.12] se stala tragická událost. Na koncertě skupiny Damageplan, mladým mužem z publika byl zastřelen kytarista Dimebag Darrell. Sepultura vyjádřila upřímnou soustrast rodině tohoto muzikanta. "Budeš nám moc chybět. Sepultura a spol."

     16.12.2004 — na off. stránkách Sepultury byl zveřejněn přehled tourne Andrease Kissera a fotky z oslavy. Na jedný z nich můžete vidět obrovský dort s nápisem "20 let Sepultury". Několik úryvků z Andreasova vzkázů:

     "Ahoj fandové Sepultury na celém světě,

     nacházíme se v Evropě s Motorhead, a je to skvělé tourne, hrajeme ve vyprodaných sálech; důležité je, že spousta diváků Sepulturu nikdy předtím nevyděla. Zahraly jsme 15 koncertů ve Velké Británii, což je pro Sepulturu rekord.

...

     Motorhead a spol — jsou skvělé lidé. Lemmy každou noc, věnuje nám a ještě dvoum chlapům z Brazílie, skladbu "Going to Brazil". [Pro Vaší informaci: můžete si stáhnout skladbu "Going to Brazil" z desky Live at Brixton Academy] Také zahrály skladbu "Dancing on your grave" — skladbu která posloužila inspiraci pro název "Sepultura". Tuhle skladbu Motorhead nehrály už dlouhou dobu. [Více o vzniku názvu Sepultuy, můžete se dočíst v autobiografii Maxa Cavalery v oddílu Články]

...

     04. prosince 1984 Sepultura hrála svůj první koncert v Belo Horizonte v klubu Barroliche, tehdy ještě bez Paulo. 04. prosince 2004 jsme byly v Německu ve městě Magdeburg, kde pár našich kámošu připravilo párty na oslavu našich dvaceti let na sceně. Ráno tohotož dne Paulo zašel do šatny Motorheadu a zeptal se je, jesly se nepřipojí knám, aby spolu zahráli "Orgasmatron" na oslavu 20 let Sepultury. Souhlasily s velkým nadšením, byl to nejlepší dárek který jsme mohly dostat za 20 let. Udělaly jsme zvukovou zkoušku a Igor a Mikkey Dee si rozdělily bici. Igor hral snare a hi-hat a Mikkey Dee — basovej buben a činský talíř. Fungovalo to skvěle. Lemmy nechtěl zpívat, tak že Derrick se musel naučit text pěkně rychle. Napsal si text na velký list papíru a dal si ho na podlahu, takže mohl zároveň číst a zpívat.

     Skladba byla perfektní, s těmi nejhlasitějšímy zvuky. Pak jsme se vrátily do šatny kde na nás čekal dort — párty byla kompletní.

...

Veselé Vánoce a šťastny Nový rok pro všechny!
Andreas Kisser"

     Tolik od Andrease a ode mě — pro dnešek. Já a portál www.SEPULTURA.wz.cz se těšime na Vaší návštěvy v příštim roce!

     Hodně chlastu a tvrdé hudby o Vánocich Vám přeje At0M.GriD!

     Nezapomínejete na Knihu návštěv, Fórum a můj E-mail.

     |01. 11. 04|

     Oddíl Mp3 se obnovil. Konkretně: 12 odkazu na mptrojky, které jsou ke stažení na několika stránkách o Sepultuře. Ke každemu odkazu je komentař, tak že se v tom nestratite.

     |25. 10. 04|

     Znovu byl rozšířen oddíl Download. Najdete tam 5 Velkých obrázku alb. Některé obrázky se dají dokonce použít jako tapety. Jsou v dobré kvalitě a mají docela malou velikost.

     |18. 10. 04|

     1. Na oficiálních stránkách Sepultury je ke stažení video z MTV Video Music Awards Brazil 2004. Je to skladba Kaiowas, kterou Sepultura zahrála spolu se skupinou Nação Zumbi a čelovým kvartetem. Docela, zajímavá verze této nesmrtelné skladby. Najdete ji v oddílu Videa. Také na MTV VMB, klip Mindwar se stal kandidátem na nejlepší kameru, nejlepší střih a nejlepší rockové video! Fotky jsou k dispozici na off. stránkách.

     2. Vidíte obrázek vedle? Tušim že Vám vůbec nic neříka. Však mě také, když jsem na něj narazil na Internetu. Ne, to není nová deska Sepultury. Tahle deska je z roku 2001. A její název zní Sepultural Feast: A Tribute To Sepultura. Jak napovída slovo Tribute — tahle deska není od Sepultury, přezto s ní souvisí. Slovo "tribute" v překladu z angličtiny znamena neco jako "projev úcty". V praxi to znamená že se sejdou skupiny, kteří mají rádi, v našem případě Sepulturu, a nahrají její skladby. Čímž se snaží projevit úctu a respekt. Zajímavé je že na off. stránkách Sepultury není žádna zmínka o téhle desce. Žeby o ní nevěděly?

     Mě se podařilo stáhnout pár mptrojek než se z těch stránek stál 100% komerční servr. Tak že nemůžu jí ohodnotit úplně jasně, ale to co jsem slyšel (první tři skladby) mě moc nezaujalo — v originálu to zní líp. Nakonec uvedu TrackList s názvy skupin, kteří se na tom podílely. Odkazy na Mp3 neuvádím protože pochybuji že se najde někdo, kdo by byl odhodlán platit 0,05 $ za jednu skladbu. Ale když se někdo najde — tak píšte!

  01. Sacramentum / Cruise - Antichrist
  02. Deathwitch / Necromancer
  03. Mystifier / Warriors of Death
  04. Swordmaster / Warriors of Death
  05. Dimension Zero / Troups of Doom
  06. Lord Belial / Crucifixion
  07. Defleshed / Beneath the Remains
  08. Impious / Inner Self
  09. Children of Bodom / Mass Hypnosis
  10. The Crown / Arise
  11. Exhumation / Territory
  12. Gooseflesh / Slave New World
  13. Slavestate / Roots Bloody Roots
  14. Gardenian / Cut Throat
  15. Denial / Ratamahatta

     |08. 10. 04|

     Konečně jsem předělal úvodní stránku! Tak jak se Vám líbí? Vaše názory přivítám v Knize návštěv nebo na atom.grid@seznam.cz.

     |04. 10. 04|

     1. Velkého obnovení se dočkal oddíl Klipy. Neznamená to však že stahování bude jednoduché. Odkazy na klipy Sepultury se schánějí velmi obtížně. Proto klipy musíte stahovat pomocí programu eDonkey. Nekteřy možna už ten program znájí a ocenily jeho výhody, a pro ty kteří o něm slyší poprvé, pravě se připravuje rozsáhly material. Za nezbytnou pomoc a dvuomegabajtové DSL připojení děkují svému dobremu kámošovi DiDimu!

     2. V oddílu Články naleznete rozsáhlý rozhovor s Igorem a Andreasem. Rozhovor je sice z roku 1999, ale na zajímavosti vůbec neztratil. Dozvíte se o Igorovem a Andreasovem názorech na to proč odešel Max, jak se do Sepultury dostal Derrick a podobně. Za spolupráci na přípravě rozhovoru pro náš portal, bych chtěl poděkovat mému kámošovi Maxovi.

     3. Nezapoměl jsem také na oddílu Tabulatury. Dalších 12 archivů čekají na Vás. Je jich tam teď rovných 100! Teď už můžu z hrdosti oznámit že je to největší zbírka tabulatur Sepultury na českém Internetu!

     |24. 09. 04|

     Oddíl Videa se rozšíříl. Tentokrát je to studijní nahrávka Sepultury na cover Metallicy "Seek 'n' Destroy".

     |08. 09. 04|

     1. V Downloadech najdete nový oddíl Hudba v *.midi formátu. Je tam 12 skladeb, které můžete nastavit jako melodie pro Váš mobilní telefon.

     2. Do oddílu Tabulatury bylo přidáno dalších 5 tabulatur.

     |07. 09. 04|

     Oddíl Videa se rozšíříl o jedno video a to díky portálu www.igorcavalera.com.br. Je to část skladby Slave New World, kterou Sepultura zahrála na "Roorback Tour" v Evropě. Stahujte a nezapomeňte poděkovat borcům z IgorCavalera.com.br!

     |06. 09. 04|

     V sobotu 4. září Igor Cavalera oslavil 34 narozeniny! Gratulujeme! I když trochu se spožděním.

     |02. 09. 04| — 100 dní!

     Zdravim všechny fanoušky Sepultury a příznivce našeho portálu!

     Vím, že se přes prázdniny stránky moc neobnovovaly (od toho jsou prázdniny aby se nic nedělalo, přece? :) - ale to vůbec neznamená, že jsem na vás zapomněl. Ba právě naopak! Dnes je pro náš portál významný den! Je to už 100 dní, co se objevil v prostorách Internetu! Na počest tohoto významného dne jsem připravil druhou velkou aktualizaci! Ale o ní až za chvilku. A teď malá rekapitulace toho, co se za těch sto dní událo.

     Především bych chtěl uvést počet zájemců, kteří tento portál navštívily. K 02.09 2004 je to neuvěřitelných 1197 zájemců! Myslím si, že je to docela slušné skóre a děkuji všem, kteří nás navštívili a napsali nám! Doufám, že i nadále zůstanete s námi a samozřejmě i se Sepulturou! Každý určitě ví, že v tomto roce Sepultura oslaví 20 (!) let působení na scéně, takže nás čeká nějaké překvapení. Těšte se s námi a sledujte oddíl Novinky!

     Pak se nám objevilo pár nových oddílu, vyrostla obrovská sbírka textů (skoro ke každé skladbě), slušná sbírka tabulatur, přeložil jsem pár zajímavých článků (dík Maxi!) a také nás zařadili do prvních odkazů ve všech nejznámějších českých vyhledávačích... ale my nejsme Microsoft a víme, co je to rozvoj. A tady už přichází popis slíbené druhé velké aktualizace. Je ještě větší než ta první!

     Nejdůležitější zprávou je asi to, že se portál "přestěhoval" na úplnou podporu PHP. Tím pádem vzniklo pár zajímavých oddílů:

     1. Jako první je tady Sepul-Chat. Je to obyčejný pokec, na jaký jste zvyklí, akorát se tady můžete bavit o Sepultuře. Také náš Chat nemá jeden velmi otravný prvek jako je filtr na nadávky. Takže jestli někomu chcete napsat, že je "debil" tak to klidně napište a nic ***** takového neuvidíte! Doufám, že to oceníte -;)

     2. Dalším oddílem je Kniha návštěv. Máte něco na duši nebo chcete něco vzkázat? Stačí tam zajít a napsat co máte na srdci. No a samozřejmě také zde není žádný filtr na nadávky.

     3. A posledním obrem je Fórum. Máte nějakou otázku? Tak to tam napište a určitě Vám někdo odpoví! Mám něco psát o tom filtru na nadávky? :-)))

     4. Ještě jeden nový, ale už poněkud menší, přesto užitečný oddíl - Napište nám. Hodí se jestli mi chcete něco narychlo napsat. Stačí uvést své jméno, E-mail, napsat text a zmáčknout tlačítko Odeslat! Žádný emailový klient není zapotřebí.

     5. A poslední (pro dnešek) nový oddíl - Náš banner. Jestli se vám libí náš portál a chcete na ten svůj umístit náš odkaz, nic Vám v tom nebrání. GIF 88 x 31 a příslušný kousek zdroje je k dispozici.

     No a aby se to nezdálo málo ještě jsem doplnil starý oddíly:

     Do oddílu Články byla přidána autobiografie Maxa Cavalery, kterému přes to všechno, co se stalo před osmi lety, vděčíme za Sepulturu takovou, jakou byla po dvanáct let. Nikdy nezapomeneme na to co Max udělal pro Sepulturu. Autobiografie je moc zajímavá, dozvíte se jaké měl Max dětství a jak vydělal na sou první kytaru, jak vypadaly první vystoupení Sepultury a co Max poslouchal.

     Oddíl Videa se rozšířil o 4 videa ve formátu *.mov a to díky portálu www.sepultunation.com. Všechna videa jsou v dobré kvalitě a jsou velmi zajímavá. Tak že jestli máte dobré připojení není co řešit.

     Do oddílu Tabulatury bylo přidáno dalších 7 tabulatur. Koukám, že se nám tady rozrůstá pěkná sbírka - v databázi je celkem 83 tabulatur!

     + byl trochu pozměněn a doplněn oddíl Download;
     + doplněn oddíl Diskografie;
     + hromada drobných úprav.

     Ufff... a je to! Tak jak to oceňujete? Vaše názory přivítám na atom.grid@seznam.cz nebo v Knize návštěv.

     Děkuji za pozornost a doufám, že i nadále zůstanete věrní www.SEPULTURA.wz.cz! Jsme tady pro Vás!

     |20. 07. 04|

     1. Do oddílu Tabulatury jsem přidal pár tabulatur z různých desek.

     2. A do oddílu Články jsem přidal jeden velmi zajimavý článek o Sepultuře a Metallice. Určitě si ho přečtěte! Také rád uslyším Vaše názory na něj!

     + Diskografie - doplněno;
     + Videa - doplněno.

     |28. 06. 04|

     1. Do oddílu Tabulatury jsem přidal 5 tabulatur z desky Roorback.

     |23. 06. 04|

     A je to tady! První opravdu velké obnovení celého portálu. Trvalo hodně dlouho než se mi podařilo pochytat všechny chyby a přidat spoustu nových informací, ale stálo to za to!

     Rozeberem všechno po pořadí:

     1. Nový oddíl Tabulatury. Každý hudebník ví co to je a najde tam co hledá. Prozatím jsou tam tabulatury k 64 skladbam. Určitě se bude doplňovat.

     2. Nový oddíl Ostatní. Vešlo se tam všechno co se nepodařilo zařadit jinam. Asi nejzajímavější je tam Sepul-kvíz. Co to je? Dozvite se tady.

     3. Nový oddíl Videa. Jsou tam videa z živého vystoupení Sepultury na TV-Show MuSiKaOs. Celkem 8 skladeb ve formatu Real Video. Kvalita nic moc, ale da se na to koukat.

     4. Nový oddíl Mapa portálu. Vytvořen pro zlepšení orientací na stránkach; pro toho komu nestačí Hledáni -:-).

     Navíc obnovený oddíly:

     Skupina - doplněno;
     Diskografie - doplněno;

     Klipy - konečně funguje i tento odkáz. Ke stažení tam najdete klip Mindwar, který se objevil na oficialních stránkach Sepultury. Viděl jsem to a opravdu těch 17 Mb stojí za to! Pro toho kdo nemá dobré připojení jsou na www.sepultura.com.br k dispozicí fotky z natáčení.

     Mp3 - přepracováno;
     Odkazy - doplněno;
     Download - doplněno [+5 nových skinu pro WinAmp];
     Hledáni - konečně spolehlivě funguje.

     + opravena spousta chyb ve zdroji a také jsou nějaké drobné grafické úpravy. Vaší názory, nápady a připominky posilejte na můj E-mail: atom.grid@seznam.cz.

     |14. 06. 04|

     1. Do oddílu Fotky jsem přidal nový obrázky. Podivat se a stáhout si je můžete tady.

     2. Býl trochu pozměněn oddíl Mp3. Teď už nemůžete si stáhnout desku Schizophrenia (vlastně to nešlo nikdy). Ale! Můžete si stáhnout vetšinu skladeb z poslední desky Roorback! Upozorňují že soubory *.mp3 nejsou umístěny na mém portálu - jsou tam pouze přímy fungujicí odkazy.

     3. Portál www.SEPULTURA.wz.cz býl úspěšně zaregistrován na Seznam.cz a Centrum.cz. Oboum servrum velmi děkuji za zařazení do prvních odkazu v katalogu!

     |01. 06. 04|

     1. Do oddílu Download jsem přidal "SEPULTURA.wz.cz - Icons Pack".
     Je to balík s ikonamy kterými je možno nahradit složky s hudbou Sepultury ve Windows.

     Vytvořil jsem ho pro toho, kdo chce mít pořádek ve svém kompu a nejen pro ně. Celkem je zpracováno 19 ikon. Můžete nahradit 19 různých desek.

     Kromě ikon v *.zip archivu najdete taky návod jak je změnit v prostředí Windows XP a Win 9x/ME. Pod XP to jde snadno ale pod Windows 98 už ne. Od toho je tady prográmek Ico, autor kterého je pro mě neznámej, ale je určitě Freeware (ten prográmek - ne autor :-).

     Stáhnout si Icons Pack můžete rovnou tady + Ico (pro toho kdo se ještě nachází v nereálném světě Windows 98 :-) nebo přejít do oddílu Download.

     Jak to vypada v praxi můžete vidět tady a podivat se na Flash-návod tady.

     2. Další verze Flash-intra [v 1.03].

     |28. 05. 04|

     1. Nová verze Flash-intra [v 1.02].
     2. Byla opravena jedna chybyčka; snad si jí nikdo nevšiml -:-).
     3. Adresa www.SEPULTURA.wz.cz teď je zaregistrovaná na Navrcholu.cz!

     |26. 05. 04|

     Vítám Vás na stránkách o nejlepší trash-metalové skupině Sepultura!

     Především bych chtěl poděkovat dvoum borcům. Z jistejch důvodů bez jejich pomoci by tyto stránky nevznikly. DiDi a Max - dík chlapi!

     Stránky jsou nové a právě začínají nabírat na otáčkách. Znamená to že se určitě budou obnovovat a doplňovat.

     Zatím nefunguje odkaz Klipy. Za což se omlouvám a v co nejkratší době to napravím. Taky Hledání dělá problémy, ale napravím i to.

     Další důležitou informací je stahování Mp3. Chci upozornit že deska která je ke stažení se liší od ostatních tím, že Sepultura nevlastní na ni autorská práva. Navíc kvalita zvuku je snížená na 56 Kbps.

     Na stránkách najdete fotky, texty skladeb, články, downloady a dálší informace které jsem shromážďoval hodně dlouho jen proto, abych mohl vytvořit opravdový portál!

     Doufám že se Vám stránky budou líbit a najdete tady hodně zajímavostí a dozvíte se o čem ještě nevíte. Rád si vyslechnu Vaše názory na stránky nebo o tom co by jste tady chtěly vidět. A jestli najdete nějakou chybu tak mi o tom určitě napište. Taky uvítam jestli mi pošlete něco co souvisí se Sepulturou.

     Příjemné surfování na www.SEPULTURA.wz.cz přeje Webmaster.

     Kontaktní E-mail: atom.grid@seznam.cz

nahoru

http://www.sepultura.wz.cz/ Copyright © 2003-2005. Design by [GriD.Group]